20
Gru

LEISTINI NUKRYPIMAI NUO PROJEKTO STATYBŲ METU

Statote namą? Puiku! Ar viskas vyksta tiksliai pagal projektą? O ar žinote KIEK galite nuo jo nukrypti?
Išsiaiškinkime!
Nežymūs nukrypimai nuo projekto sprendinių kartais yra netgi neišvengiami, o ir situacija realybėje kartais yra šiek tiek kitokia negu „ant popieriaus“ – dokumentuose ar brėžiniuose. Tokiu atveju tikslinant projektą dažniausiai užtenka paprastos projekto korektūros išleidžiant naujos laidos dokumentą. Bet yra ir tokie projekto sprendiniai, kuriuos pakeitus gali prireikti ir naujo statybą leidžiančio dokumento (SLD).
Kokie projekto sprendiniai laikomi esminiais?
Tai tokie statinio projekto sprendiniai, kuriais nustatoma:
– statinio vieta sklype
– statinio ar jo dalių paskirtis
– statinio laikančiosios konstrukcijos ir jų išdėstymas
– statinio išorės matmenys (ilgis, plotis, aukštis)
– įgyvendinami specialieji saugomos teritorijos tvarkymo reikalavimai.
Jei tarp išvardintų sprendinių nėra, tų, kuriuos Jūs keitėte – galite būti ramūs, naujo SLD neprireiks. Bet jei visgi buvo keičiami esminiai projekto sprendiniai, čia taip pat yra keletas išimčių, kai naujas statybą leidžiantis dokumentas nėra privalomas:
– Kai laikančiosios konstrukcijos keičiamos į ne blogesnes savybes turinčias konstrukcijas. Kaip pavyzdys, projekte namas suprojektuotas iš dujų silikatinių blokelių, o namas pastatomas iš keraminių blokelių. Tokia galimybė yra, jei pastarųjų techninės savybės nėra prastesnės.
– Dėl svarbių priežasčių keičiama inžinerinio tinklo ar susisisiekimo komunikacijos trasa. Kalba eina apie komunikacijas ir inžinerinius tinklus už sklypo ribų, kai pasikeičia jų ilgis.
– Iki 1 m. didinami statinio išorės matmenys arba mažinami išorės matmenys (ilgis, plotis, aukštis).
– Iki 1 m keičiama statinio vieta žemės sklype. Tarkim namas buvo suprojektuotas vienoje sklypo vietoje, o statybų metu pasislinko per 60, 70 ar 99 cm. į kitą sklypo vietą. Čia svarbu paminėti 2 dalykus:
1. valymo įrenginys irgi yra statinys
2. pasikeitusi statinio vieta sklype negali pažeisti priešgaisrinių reikalavimų, teritorijų planavimo dokumentų reikalavimai – tarkim reglamentuotas atstumas iki kaimyninio sklypo ribos arba priešgaisriniai reikalavimai ir kiti teisės aktai.
Taigi, jei jūsų numatyti arba jau atlikti statinio projekto pakeitimai atitinka viršuje išvardintas išimtis – valio! Naujas SLD yra neprivalomas!